İç Mimari

Banyonuzu Daha Büyük Göstermenin 5 Yaratıcı Yolu

Banyonuzu daha büyük göstermenin 5 yolu

Duvarlarınızı kırmadan banyonuzu daha büyük göstermenin 5 yaratıcı yolu

Banyonuz sıkışık ve küçük mü geliyor? Banyonuz küçük bir alana sahip olsa bile, düzenli bir yerleşim ile size hiçte küçük hissettirmeyecektir. Basit banyo tadilat fikirleri, herhangi bir duvarı kırmadan size ek depolama alanı sağlayabilir.

Büyük bir aynadan yer kazandıran lavaboya kadar, küçük tuvaletinizi bir ana banyo gibi hissettirmek için size fikirler sunacak beş ipucumuz var.

Banyo Dolabınızı Yeniden Şekillendirin

Banyo Dolabınızı Yeniden Şekillendirin

Banyo dolapları çeşitli avantajlar sunar, ancak eşyaları kapalı kapılar ardında veya lavabonun altında saklamakla sınırlıdır. Bununla birlikte, makyaj dolapları küçük banyolarda yer kaplayabilir.

Alanı değerlendirmek için makyaj dolabınızı ayaklı bir lavabo veya konsollu bir tezgah ile değiştirebilirsiniz. Ayaklı lavabo size daha fazla alan sağlayabilirken, tezgah alanı azalacaktır.

Büyük Bir Ayna Takın

Büyük Bir Ayna Takın

Küçük banyonuzu daha büyük bir banyoya dönüştürmenin en kolay yollarından biri ayna boyutunu büyütmektir. Stratejik olarak yerleştirilmiş aynalar daha fazla alan yanılsaması yaratabilir ve banyoya daha fazla ışık yansıtabilir.

Örneğin, pencerenin karşısındaki bir ayna daha fazla doğal ışık yakalayacak ve yansıtacaktır. Buna ek olarak, dikey aynalar daha yüksek bir yükseklik yanılsaması sunabilirken, tam boy yatay aynalar daha geniş bir alan hissi yaratacaktır.

Açık Duvar Renklerini Seçin

En zor ama basit banyo tadilat fikirlerinden biri de doğru boya renklerini seçmektir. Açık renkler, özellikle kirli beyazlar ve soluk renkler, odadaki ışığı yansıtırken odanın parlaklığını artırabilir. Duvar kağıtları kullanmayı planlıyorsanız, koyu renklerle yoğun bir şekilde tasarlanmadıklarından emin olun. Yumuşak bir duvar desenine sahip beyaz veya soluk tabanlı duvar kağıtları en iyisidir.

Gizli Tuvalet ile Banyoyu Yeniden Şekillendirin

Tuvaleti gizlemek mekanın estetik kısımlarına daha fazla dikkat çeker. Eğer gizleme şansınız varsa, hiç düşünmeden bunu gerçekleştirin. Cepli bir kapı kullanarak özel bir oda ve daha büyük bir makyaj masası yaratabilirsiniz.

Yer Dolapları Yerine Duvar Dolapları İle Yerden Tasarruf Edin

Yer dolapları gibi hantal depolama ünitelerinin değiştirilmesi bir miktar yer açacaktır. Banyo duvarına asılan saklama dolapları oluşturmak, zemin dolapları yerine zemin alanında daha fazla yer açılmasına yardımcı olacaktır. Tuvalet ve duşakabin çevresinde yüzer raflar yerden tasarruf sağlar ve şampuan ve sabunları saklamak için idealdir. Banyo kapısının arkasına bir havlu askısı da monte edebilirsiniz.

2023 Yılı Banyo Tadilatı Maliyetleri Ne Kadar?

2023 yılında banyo tadilatı maliyetleri geniş bir aralığa sahiptir ve bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Ortalama bir banyo tadilatı genellikle malzeme kalitesine, seçilen armatür ve donanımlara, işçilik maliyetlerine ve coğrafi konuma göre değişiklik gösterir.

Ortalama bir banyo tadilatı, sadece temel değişiklikler içeren basit bir güncellemeden, tesisatın ve elektrik işlerinin de dahil olduğu daha kapsamlı bir revizyona kadar çeşitli kapsamlara sahip olabilir. Bu nedenle, banyonuzdaki ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak maliyetler önemli ölçüde değişebilir.

Türkiye genelinde, basit bir banyo tadilatının ortalama maliyeti 25.000 TL ile 100.000 TL arasında değişebilir. Ancak, lüks malzemelerin, özel tasarımların veya ekstra hizmetlerin dahil edilmesi maliyeti artırabilir. 2023 yılında tipik bir banyo tadilatının maliyetini belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir