İç Mimari

Garajınızı Elektrikli Araba için Nasıl Donatabilirsiniz?

Elektrikli Arajınızı Şarj Etmek için Fikirler

Elektrikli aracınız için garajınızı düzenlemeye başlamadan önce bir elektrikçiyle iletişime geçmeniz gerektiğini hatırlatız.

Her zamankinden daha fazla sürücü elektrikli araçları benimsiyor, ancak deneyimsiz kişiler evde şarj etmenin temellerini bilmiyor olabilir. Son araştırmalara göre birçok sürücü, standart bir ev prizine takılabilen ve her bir saat fişe takma süresi için yaklaşık dokuz kilometre sağlayan birinci sınıf bir şarj cihazına güvenebilir; Vermont, kendini enerji harcamalarını azaltmaya adamış bir yardımcı program. Priziniz park edeceğiniz yerin 6 metre yakınındaysa, evinizde herhangi bir değişiklik yapmadan şarj etmeye ayarlanmış olmanız gerektiğini söylüyor. Araştırmacılar, “Arabalarıyla günde 70 kilometreden fazla yol yapan insanlara, ikinci seviye şarj cihazı denen şarj cihazına geçmelerinin muhtemelen daha iyi olacağını söylüyoruz,” diye açıklıyor. standart bir çıkış.

Bu şarj modlarının ikisi de evde kullanım için uygundur. Araştırmacılar, daha hızlı şarj cihazı türleri olduğunu, ancak DC hızlı şarj cihazları olarak bilinen bu modellerin daha pahalı olduğunu ve genellikle ticari veya kamusal alanlar için tasarlandığını söylüyor. İkinci seviye şarj ekipmanını takmak “temelde başka bir elektrikli cihaz kurmak gibi” olsa da, gerekli elektrik kapasitesi veya hava koşullarına dayanıklılık yükseltmelerini güvenli bir şekilde yapabilen lisanslı bir elektrikçi getirmenizi tavsiye ediyor.

Hızlı Elektrikli Sarj Cihazı

Garajınıza takacağınız Hızlı Şarj Cihazı sayesinde, halka açık bir şarj istasyonuna uğramadan tüm haftalık işlerinizi halletmenize yardımcı olacak, bataryası tamamıyla dolu elektirkli aracınızla kapıdan çıkın.

Elektrikli Otomobil Hızlı Şarj Aleti

Değişken Hızlı Isı Pompası

Yalnızca bir şeyleri soğutabilen klimaların aksine, ısı pompaları sıcaklığı yükseltmek veya düşürmek için havayı transfer eder. Bu model enerji maliyetlerinizi yüzde 50 azaltabilir ve bir termostata bağlandığında sıcaklığı otomatik olarak ayarlar.

Isı Pompası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir